Siatki zbrojeniowe
Siatka zbrojeniowa
Polecenie do wstawiania siatki zbrojeniowej. Po jego wybraniu zostaje otwarte okno dialogowe wstawiania siatki. Zawarta jest w nim domyślna lista siatek, spośród której możemy wybrać odpowiadającą nam siatkę, którą chcemy wstawić. W prawej części okna wybieramy klasę oraz gatunek zbrojenia siatki oraz decydujemy, czy wstawiana siatka jest siatką górną czy dolną zbrojenia. Wybieramy także punkt wstawienia - punkt, który wskażemy w Modelu jako wybrany róg siatki.
Jeżeli nie odpowiada nam żadna z domyślnych siatek istnieje możliwość stworzenia własnej listy. W otwartym oknie należy przejść do Listy siatek użytkownika.
W tym obszarze możemy dowolnie edytować siatki zbrojeniowe. Aby zmienić parametr długość, szerokość lub rozstaw wystarczy dwukrotnie kliknąć na pole, które chcemy edytować i wpisać nową wartość. Nowa średnicę prętów wybieramy z listy.
Rozkład siatek
Polecenie służące do tworzenia rozkładów siatek zbrojeniowych. Po jego wybraniu należy:
- Wskazać istniejąca siatkę do rozkładu,
- Podać wartość zakładu siatki po kierunku X (mm),
- Podać wartość zakładu siatki po kierunku Y (mm)
Wstawiony rozkład siatek jest szykiem. Po kliknięciu na rozkład zostaje otwarty edytor szyku.
Przykładowy rozkład siatek o zakładzie 300 mm:
Zestawienie siatek
Podobnie jak w przypadku widocznych i opisanych elementów z innych modułów BiK, możemy wykonać również zestawienie stali zbrojeniowej siatek. Służy do tego polecenie Zestawienie siatek. Po jego wybraniu wskazujemy siatki zbrojeniowe, które chcemy zestawić, zatwierdzamy Enter i podajemy punkt wstawienia lewego górnego narożnik tabeli zestawieniowej.
W module BiK Siatki+ funkcjonuje Menadżer pozycji, a jego obsługa przebiega analogicznie jak w przypadku modułu [BiK Żelbet] lub BiK Stal
DODAĆ LINK