Sam program CAD jest niczym innym niż współczesną deską kreślarską, czyli podstawowym narzędziem inżynierów. Pomimo tego, że obecnie mają one spore możliwości, nie nadają się do wygodnego i szybkiego tworzenia dokumentacji w konkretnej branży. Ich funkcjonalność jest tak uśredniona, żeby nadawały się dla każdego inżyniera.
Wobec specyficznych i bardzo konkretnych wymagań, przede wszystkim polskich inżynierów budownictwa i architektów, powstał program BiK.

Nakładka BiK współpracuje z poniższymi aplikacjami CAD:

AutoCAD® to oprogramowanie do projektowania komputerowego (CAD), przy użyciu którego architekci, inżynierowie i specjaliści w dziedzinie budownictwa tworzą dokładne rysunki 2D i 3D.
  • Szkicowanie, opisywanie i projektowanie geometrii 2D oraz modeli 3D z wykorzystaniem brył, powierzchni i siatek
  • Automatyzacja takich zadań jak porównywanie rysunków, dodawanie bloków, tworzenie zestawień i innych
  • Dostosowywanie dzięki dodatkowym aplikacjom i interfejsom API

ZWCAD to znakomita alternatywa dla znanego programu do obsługi plików DWG i DXF. Obecnie obsługuje nawet najnowsze pliki w formacie DWG2018. Programy wspomagające projektowanie są dzisiaj nieodłącznym narzędziem pracy inżynierów, projektantów, architektów – jednym słowem ludzi którzy na co dzień zajmują się tworzeniem dokumentacji technicznej. Jednym z takich programów, dostępnych w języku polskim, jest ZWCAD firmy ZWSOFT. Mnogość dostępnych narzędzi sprawia, iż projektowanie w nim ograniczone jest wyłącznie wyobraźnią twórców i możliwościami technologicznymi wykonawców.

BricsCAD oferuje wszystkie znane funkcje .dwg CAD, dodając oszczędzające czas narzędzia oraz Modelowanie Bezpośrednie 3D. Z BricsCAD dostajesz więcej płacąc mniej. Jest to dobra alternatywa dla droższych programów tego typu, program CAD do wspomagania projektowania charakteryzujący się niską ceną i wysoką funkcjonalnością. Odczytuje i zapisuje pliki DWG oraz DXF w wersjach do 2013. Możesz otworzyć pliki z AutoCADa i natychmiast rozpocząć pracę nad nimi, użytkownicy innych programów CAD mogą zrobić to samo z plikami Bricscad’a.

GstarCAD to profesjonalny, funkcjonalny i wydajny program CAD 2D/3D. Stanowi doskonałe narzędzie pracy dla wszystkich projektantów, architektów, a także rysowników oraz osób wykorzystujących pliki w formacie DWG/DXF. Jest to idealna alternatywa dla droższych programów. System GstarCAD jest wyposażony w rewolucyjny silnik oraz szereg innowacyjnych technologii, dzięki którym wszelkie operacje są wykonywane szybko i sprawnie, zużywając przy tym minimalną ilość pamięci. Innowacyjna struktura silnika GstarCAD gwarantuje dalszy rozwój oprogramowania w przyszłości.

Scroll Up