BiK – aktualizacja X2.2.0

Zmiany ogólne:

 • Dodano obsługę GstarCAD 2022.
 • Dodano obsługę BricsCAD V22.

Konstruktor BIM:

 • Możliwość tworzenia widoków detali (przekroje pionowe, rzuty detali), przydatne np. przy tworzeniu szczegółów, deskowań.

 • Dodano polecenie do przekazywania danych pozycji konstrukcyjnych do modułu żelbetowego i stalowego – np. belki, słupy o tej samej nazwie pozycji są zliczane, a dla ław długość jest sumowana i tworzona jest pozycja liniowa.

 • Każdy obiekt otrzymał parametr odpowiadający za to, czy ma być widoczny na rysunkach (możliwość ukrycia niepożądanych obiektów).

 • Na rysunkach dodano przerwanie obiektów linią przerywaną.
 • Rysunki otrzymały parametr skali opisu 2D dla łatwego zarządzania np. skalą kreskowania.

 • Dodano możliwość ustawienia, czy biegi schodów mają być przedstawianie na rzutach symbolicznie (przerwanie), czy zgodnie z geometrią.

 • Nowe polecenia do zarządzania widocznością modelu 3D (przycinanie widoku, szybkie zarządzanie widocznością kondygnacji).

 • Dodano polecenia do szybkiego zarządzania widocznością płaszczyzn pomocniczych oraz definicji przekroi detali.

 • Rozbudowano definicję płaszczyzn odniesienia – są teraz widoczne w managerze obiektów oraz mają przypisaną nazwę.

 • Szybkie pozycjonowanie – dodano możliwość pozycjonowania schodów.

 • Możliwość stworzenia indywidualnych składni opisów (wielolinia odniesienia, tekst, wymiar) dla obiektów zgodnie z ich funkcją.

 • Możliwość zestawiania obiektów użytkownika.

 

 • Powiązanie kąta obrotu belki z płaszczyzną odniesienia.

 • Inne poprawki i usprawnienia.

Artykuł w opracowaniu.

Nowa strona bikbik.pl

Przygotowaliśmy nową stronę www z informacjami o programie BiK. Strona zawiera informacje związane z programem oraz jego użytkowaniem. W wielu miejscach są i będą informacje w formie multimedialnej. Treść i forma są przygotowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych i dostosowują się do wielkości i rozdzielczości ekranów.  Przygotowujemy obecnie, nowe bloki tematyczne, które wkrótce zostaną dołączone do nowej strony. Mamy nadzieję, że w tej formie strona będzie bardziej czytelna i pozwoli na szybszy dostęp do poszukiwanych informacji.

 

 

Jeżeli będziecie Państwo mieli uwagi na temat nowej strony www, to prosimy o przesłanie ich na adres mailowy serwis@bikbik.pl. Dziękujemy za  podzielenie się Państwa opinią.

Nowy moduł BiK Konstruktor BiM

W dniu 22.02.2021 oddajemy do Państwa użytkowania nowy moduł BiK Konstruktor BIM wraz z nową wersją pakietu BiK X2.

Konstruktor BIM przeznaczony jest do tworzenia modelu budynku 3D i automatycznego generowania rzutów, przekroi, elewacji i widoków aksonometrycznych. Program umożliwia modelowanie gabarytu konstrukcji murowych, żelbetowych, drewnianych oraz elementów konstrukcji stalowych. Utworzenie modelu 3D daje szereg możliwości kontroli lokalizacji przestrzennej projektowanych elementów. Praca w programie oparta jest o widoki 3D oraz rzuty kondygnacji 2D. Modelowanie trójwymiarowe przenika się z łatwością pracy w 2D. Modyfikacje obiektów mogą być wykonywane zarówno w przestrzeni 3D, jak również na widokach kondygnacji 2D. Dokonane zmiany modelu mogą być przy pomocy kilku kliknięć uaktualnione na wygenerowanych rysunkach, co zapewnia spójność modelu z dokumentacją 2D.

BiK Konstruktor BIM. Automatycznie wygenerowane przekroje, opisy dodane z modułu BASE

Wygenerowane rysunki tworzące dokumentację techniczno-budowlaną 2D mogą być przekazane do innych systemów CAD i podlegać dalszej obróbce. Pracując w module BiK Konstruktor BIM można w trybie 2D korzystać z pozostałych modułów BiKa. Możemy na przykład poleceniami z BiK Żelbet narysować pręty, strzemiona, zazbroić płytę, stopę, słup, opisać pręty i wygenerować zestawienie stali zbrojeniowej w tabeli.

Model 3D jest przygotowany do wykonywania zestawień BIM, a nowy kreator zestawień daje szerokie możliwości budowania własnych szablonów i tabel zestawieniowych. Przykładowo zestawienia objętości, długości, typu obiektu, rodzaju materiału, mogą być wykonywane dla całego budynku lub dla wskazanego zakresu np. jednej kondygnacji. Praktycznie „od ręki” można poznać zapotrzebowanie na materiały budowlane (objętość, masa, sztuki) dla poszczególnych kondygnacji i całego budynku. Informacje typu BIM są przechowywane w formacie *.DWG i mogą być zapisane do formatu do IFC 4.0  (kompatybilność z BiM Vision – szybką, ale i darmową, przeglądarką plików IFC). Przeglądarkę można przekazać inwestorowi i w ten sposób będzie mógł on swobodnie zapoznać się z projektem, w formie 3D. BiM Vision umożliwia wygodne przeglądanie modelu i analizę jego struktury.

Widoki modelu w przeglądarce BIM Vision

Konstruktor BIM jest bardzo efektywnym narzędziem w pracy konstruktora, znacznie upraszcza tworzenie rysunków 2D i  zapewnia ich szybką aktualizację. Utworzone zestawienia elementów, również typu BIM, dostarczają nowych informacji jeszcze w fazie projektowania. Utworzony podczas pracy model 3D daje nowe możliwości analizy projektu, może znacznie ułatwić współpracę i być szeroko udostępniany: klientom, współpracownikom, branżystom, architektom.

BiK Konstruktor BIM działa od platformy X2 pakietu BiK i jest przygotowany dla najnowszych wersji programów AutoCAD 2020/2021, BricsCAD V21 oraz GstarCAD 2021.

Dla zainteresowanych sprawdzeniem możliwości programu BiK Konstruktor BIM istnieje możliwość przetestowania pełnej wersji oprogramowania. Więcej informacji na stronie bikbik.pl lub pod nr telefonu 519 055 864.

Nowa wersja pakietu BiK X2

Miło nam poinformować o wprowadzeniu nowej wersji X2 naszego pakietu programów BiK dla konstruktorów i architektów. Równocześnie z wprowadzeniem tej wersji dostępny jest zupełnie nowy moduł BiK Konstruktor BIM, który pozwala na zamodelowanie konstrukcji budynku, a następnie generację na jego podstawie rysunków 2D. Wymagania nowego moduł BIM spowodowały potrzebę wprowadzenia nowej wersji całego pakietu BiK. Dołączenie modułu BiK Konstruktor BIM do pozostałych modułów umożliwia współpracę pomiędzy nimi, która pozwala na wykorzystanie poleceń z modułów Base, Stal, Żelbet, Architektura w nowym module BIM. Planowane jest zwiększenie tej integracji, szczególnie w zakresie detalowania konstrukcji.

BiK Kontruktor BIM działa od platformy X2 pakietu BiK i jest przygotowany dla najnowszych programów AutoCAD 2020/2021, BricsCAD V21 oraz GstarCAD 2021 64bit.

Obecnie dla klientów posiadających wersję BIK X1, którzy będą chcieli zakupić moduł Konstruktor BIM, aktualizacja do wersji X2 jest bezpłatna.

BiK Konstruktor BIM – model budynku, wygenerowany widok 3D z ukryciem linii i wygenerowane rzut i przekroje poprzeczny oraz podłużny.

Dla zainteresowanych sprawdzeniem możliwości programu BiK Konstruktor BIM istnieje możliwość przetestowania pełnej wersji oprogramowania. Więcej informacji na stronie bikbik.pl lub pod nr telefonu 519 055 864.

BiK X1 dla platformy BricsCAD V21

Miło nam poinformować Państwa, że BiK X1 jest już dostępny na platformę BricsCAD V21. 

Link do pobrania instalatora aktualnej wersji BiKa współpracującego z tą platformą znaleźć można w komunikatorze InfoBiK, pojawiającym się po uruchomieniu programu, lub kontaktując się z działem serwisu:
serwis@bikbik.pl    883 245 245

BiK na platformę ZWCAD 2021

Miło nam poinformować Państwa, że BiK X1 jest już dostępny na platformę ZWCAD 2021. 

Link do pobrania instalatora aktualnej wersji BiKa współpracującego z tą platformą znaleźć można w komunikatorze InfoBiK, pojawiającym się po uruchomieniu programu, lub kontaktując się z działem serwisu:
serwis@bikbik.pl    883 245 245

 • Tab Title 1
 • Tab Title 2
 • Tab Title 3
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z Zimowej promocji️ BiK na aktualizację do najnowszej wersji 519 055 864 bik@forcad.pl

Zmiany ogólne:Dodano obsługę GstarCAD 2022.Dodano obsługę BricsCAD V22.Konstruktor BIM:Możliwość tworzenia widoków detali (przekroje pionowe, rzuty detali), przydatne np. przy tworzeniu szczegółów, deskowań. Dodano polecenie do przekazywania danych pozycji konstrukcyjnych do modułu żelbetowego i stalowego - np. belki, słupy o tej…

Informujemy, że prowadzimy prace nad przystosowaniem programu BiK dla oficjalnej wersji programu GstarCAD 2022. Niezwłocznie poinformujemy Państwa o zakończeniu prac. Zespół BiK

Przygotowaliśmy nową stronę www z informacjami o programie BiK. Strona zawiera informacje związane z programem oraz jego użytkowaniem. W wielu miejscach są i będą informacje w formie multimedialnej. Treść i forma są przygotowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych i dostosowują…

W dniu 22.02.2021 oddajemy do Państwa użytkowania nowy moduł BiK Konstruktor BIM wraz z nową wersją pakietu BiK X2. Konstruktor BIM przeznaczony jest do tworzenia modelu budynku 3D i automatycznego generowania rzutów, przekroi, elewacji i widoków aksonometrycznych. Program umożliwia modelowanie…

Miło nam poinformować o wprowadzeniu nowej wersji X2 naszego pakietu programów BiK dla konstruktorów i architektów. Równocześnie z wprowadzeniem tej wersji dostępny jest zupełnie nowy moduł BiK Konstruktor BIM, który pozwala na zamodelowanie konstrukcji budynku, a następnie generację na jego…

Miło nam poinformować Państwa, że BiK X1 jest już dostępny na platformę BricsCAD V21.  Link do pobrania instalatora aktualnej wersji BiKa współpracującego z tą platformą znaleźć można w komunikatorze InfoBiK, pojawiającym się po uruchomieniu programu, lub kontaktując się z działem serwisu:serwis@bikbik.pl   …

Miło nam poinformować Państwa, że BiK X1 jest już dostępny na platformę ZWCAD 2021.  Link do pobrania instalatora aktualnej wersji BiKa współpracującego z tą platformą znaleźć można w komunikatorze InfoBiK, pojawiającym się po uruchomieniu programu, lub kontaktując się z działem serwisu:serwis@bikbik.pl   …

Informujemy, iż w dniu 14 sierpnia 2020 serwis będzie nieczynny. Zapraszamy do kontaktu od dnia 17.08.2019. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Zimowa promocja BiK!

  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z ❄️Zimowej promocji❄️️ BiK na aktualizację do najnowszej wersji ☃️🎁🎅
  📲 519 055 864
  📧 bik@forcad.pl

 • BiK – aktualizacja X2.2.0

  Zmiany ogólne:

  • Dodano obsługę GstarCAD 2022.
  • Dodano obsługę BricsCAD V22.

  Konstruktor BIM:

  • Możliwość tworzenia widoków detali (przekroje pionowe, rzuty detali), przydatne np. przy tworzeniu szczegółów, deskowań.

  • Dodano polecenie do przekazywania danych pozycji konstrukcyjnych do modułu żelbetowego i stalowego – np. belki, słupy o tej samej nazwie pozycji są zliczane, a dla ław długość jest sumowana i tworzona jest pozycja liniowa.

  • Każdy obiekt otrzymał parametr odpowiadający za to, czy ma być widoczny na rysunkach (możliwość ukrycia niepożądanych obiektów).

  • Na rysunkach dodano przerwanie obiektów linią przerywaną.
  • Rysunki otrzymały parametr skali opisu 2D dla łatwego zarządzania np. skalą kreskowania.

  • Dodano możliwość ustawienia, czy biegi schodów mają być przedstawianie na rzutach symbolicznie (przerwanie), czy zgodnie z geometrią.

  • Nowe polecenia do zarządzania widocznością modelu 3D (przycinanie widoku, szybkie zarządzanie widocznością kondygnacji).

  • Dodano polecenia do szybkiego zarządzania widocznością płaszczyzn pomocniczych oraz definicji przekroi detali.

  • Rozbudowano definicję płaszczyzn odniesienia – są teraz widoczne w managerze obiektów oraz mają przypisaną nazwę.

  • Szybkie pozycjonowanie – dodano możliwość pozycjonowania schodów.

  • Możliwość stworzenia indywidualnych składni opisów (wielolinia odniesienia, tekst, wymiar) dla obiektów zgodnie z ich funkcją.

  • Możliwość zestawiania obiektów użytkownika.

   

  • Powiązanie kąta obrotu belki z płaszczyzną odniesienia.

  • Inne poprawki i usprawnienia.

  Artykuł w opracowaniu.

 • BiK X2 z GstarCAD 2022 – już wkrótce!

  Informujemy, że prowadzimy prace nad przystosowaniem programu BiK dla oficjalnej wersji programu GstarCAD 2022.

  Niezwłocznie poinformujemy Państwa o zakończeniu prac.

  Zespół BiK

 • Nowa strona bikbik.pl

  Przygotowaliśmy nową stronę www z informacjami o programie BiK. Strona zawiera informacje związane z programem oraz jego użytkowaniem. W wielu miejscach są i będą informacje w formie multimedialnej. Treść i forma są przygotowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych i dostosowują się do wielkości i rozdzielczości ekranów.  Przygotowujemy obecnie, nowe bloki tematyczne, które wkrótce zostaną dołączone do nowej strony. Mamy nadzieję, że w tej formie strona będzie bardziej czytelna i pozwoli na szybszy dostęp do poszukiwanych informacji.

   

   

  Jeżeli będziecie Państwo mieli uwagi na temat nowej strony www, to prosimy o przesłanie ich na adres mailowy serwis@bikbik.pl. Dziękujemy za  podzielenie się Państwa opinią.

 • Nowy moduł BiK Konstruktor BiM

  W dniu 22.02.2021 oddajemy do Państwa użytkowania nowy moduł BiK Konstruktor BIM wraz z nową wersją pakietu BiK X2.

  Konstruktor BIM przeznaczony jest do tworzenia modelu budynku 3D i automatycznego generowania rzutów, przekroi, elewacji i widoków aksonometrycznych. Program umożliwia modelowanie gabarytu konstrukcji murowych, żelbetowych, drewnianych oraz elementów konstrukcji stalowych. Utworzenie modelu 3D daje szereg możliwości kontroli lokalizacji przestrzennej projektowanych elementów. Praca w programie oparta jest o widoki 3D oraz rzuty kondygnacji 2D. Modelowanie trójwymiarowe przenika się z łatwością pracy w 2D. Modyfikacje obiektów mogą być wykonywane zarówno w przestrzeni 3D, jak również na widokach kondygnacji 2D. Dokonane zmiany modelu mogą być przy pomocy kilku kliknięć uaktualnione na wygenerowanych rysunkach, co zapewnia spójność modelu z dokumentacją 2D.

  BiK Konstruktor BIM. Automatycznie wygenerowane przekroje, opisy dodane z modułu BASE

  Wygenerowane rysunki tworzące dokumentację techniczno-budowlaną 2D mogą być przekazane do innych systemów CAD i podlegać dalszej obróbce. Pracując w module BiK Konstruktor BIM można w trybie 2D korzystać z pozostałych modułów BiKa. Możemy na przykład poleceniami z BiK Żelbet narysować pręty, strzemiona, zazbroić płytę, stopę, słup, opisać pręty i wygenerować zestawienie stali zbrojeniowej w tabeli.

  Model 3D jest przygotowany do wykonywania zestawień BIM, a nowy kreator zestawień daje szerokie możliwości budowania własnych szablonów i tabel zestawieniowych. Przykładowo zestawienia objętości, długości, typu obiektu, rodzaju materiału, mogą być wykonywane dla całego budynku lub dla wskazanego zakresu np. jednej kondygnacji. Praktycznie „od ręki” można poznać zapotrzebowanie na materiały budowlane (objętość, masa, sztuki) dla poszczególnych kondygnacji i całego budynku. Informacje typu BIM są przechowywane w formacie *.DWG i mogą być zapisane do formatu do IFC 4.0  (kompatybilność z BiM Vision – szybką, ale i darmową, przeglądarką plików IFC). Przeglądarkę można przekazać inwestorowi i w ten sposób będzie mógł on swobodnie zapoznać się z projektem, w formie 3D. BiM Vision umożliwia wygodne przeglądanie modelu i analizę jego struktury.

  Widoki modelu w przeglądarce BIM Vision

  Konstruktor BIM jest bardzo efektywnym narzędziem w pracy konstruktora, znacznie upraszcza tworzenie rysunków 2D i  zapewnia ich szybką aktualizację. Utworzone zestawienia elementów, również typu BIM, dostarczają nowych informacji jeszcze w fazie projektowania. Utworzony podczas pracy model 3D daje nowe możliwości analizy projektu, może znacznie ułatwić współpracę i być szeroko udostępniany: klientom, współpracownikom, branżystom, architektom.

  BiK Konstruktor BIM działa od platformy X2 pakietu BiK i jest przygotowany dla najnowszych wersji programów AutoCAD 2020/2021, BricsCAD V21 oraz GstarCAD 2021.

  Dla zainteresowanych sprawdzeniem możliwości programu BiK Konstruktor BIM istnieje możliwość przetestowania pełnej wersji oprogramowania. Więcej informacji na stronie bikbik.pl lub pod nr telefonu 519 055 864.

 • Nowa wersja pakietu BiK X2

  Miło nam poinformować o wprowadzeniu nowej wersji X2 naszego pakietu programów BiK dla konstruktorów i architektów. Równocześnie z wprowadzeniem tej wersji dostępny jest zupełnie nowy moduł BiK Konstruktor BIM, który pozwala na zamodelowanie konstrukcji budynku, a następnie generację na jego podstawie rysunków 2D. Wymagania nowego moduł BIM spowodowały potrzebę wprowadzenia nowej wersji całego pakietu BiK. Dołączenie modułu BiK Konstruktor BIM do pozostałych modułów umożliwia współpracę pomiędzy nimi, która pozwala na wykorzystanie poleceń z modułów Base, Stal, Żelbet, Architektura w nowym module BIM. Planowane jest zwiększenie tej integracji, szczególnie w zakresie detalowania konstrukcji.

  BiK Kontruktor BIM działa od platformy X2 pakietu BiK i jest przygotowany dla najnowszych programów AutoCAD 2020/2021, BricsCAD V21 oraz GstarCAD 2021 64bit.

  Obecnie dla klientów posiadających wersję BIK X1, którzy będą chcieli zakupić moduł Konstruktor BIM, aktualizacja do wersji X2 jest bezpłatna.

  BiK Konstruktor BIM – model budynku, wygenerowany widok 3D z ukryciem linii i wygenerowane rzut i przekroje poprzeczny oraz podłużny.

  Dla zainteresowanych sprawdzeniem możliwości programu BiK Konstruktor BIM istnieje możliwość przetestowania pełnej wersji oprogramowania. Więcej informacji na stronie bikbik.pl lub pod nr telefonu 519 055 864.

 • BiK X1 dla platformy BricsCAD V21

  Miło nam poinformować Państwa, że BiK X1 jest już dostępny na platformę BricsCAD V21. 

  Link do pobrania instalatora aktualnej wersji BiKa współpracującego z tą platformą znaleźć można w komunikatorze InfoBiK, pojawiającym się po uruchomieniu programu, lub kontaktując się z działem serwisu:
  serwis@bikbik.pl    883 245 245

 • BiK na platformę ZWCAD 2021

  Miło nam poinformować Państwa, że BiK X1 jest już dostępny na platformę ZWCAD 2021. 

  Link do pobrania instalatora aktualnej wersji BiKa współpracującego z tą platformą znaleźć można w komunikatorze InfoBiK, pojawiającym się po uruchomieniu programu, lub kontaktując się z działem serwisu:
  serwis@bikbik.pl    883 245 245

 • Nie pracujemy 14.08.2020

  Informujemy, iż w dniu 14 sierpnia 2020 serwis będzie nieczynny.

  Zapraszamy do kontaktu od dnia 17.08.2019.

  Za utrudnienia przepraszamy.

Scroll Up